Sumalak sayli boshlanib, talabalar, professor-o‘qituvchilar va xodimlar birgalikda milliy qadriyatlarimizning marvaridi — Navro‘z ayyomini ko‘tarinki kayfiyatda nishonlashmoqda. Milliy taomlar, qo‘shiq va raqslar, samimiy suhbatlar bayramga yanada fayz bag‘ishladi.
Ana shunday ko‘tarinki ruhda o‘tayotgan sayilga universitet rahbariyati ham tashrif buyurdi. Universitet rektori boshchiligidagi rahbariyat vakillari har bir ko‘rgazmali chiqishlar bilan yaqindan tanishib, sumalak kovlash marosimida ishtirok etishdi va ezgu niyatlar qilishdi.
Kuy-qo‘shiqlar sadosi atrofni to‘ldirib, universitet hududida haqiqiy bayramona muhitni yaratdi. “Har kunimiz Navro‘z bo‘lsin” degan ezgu tilaklar ostida talabalar va professor-o‘qituvchilar bayram taronalariga hamnafas bo‘lib, raqs va quvonchga oshno bo‘lishmoqda.

The sumalak festival has begun, with students, professors, teachers, and staff joyfully celebrating Nowruz, the jewel of our national values. National dishes, songs and dances, and heartfelt conversations added even more charm to the celebration.
The university leadership also visited this spirited gathering. The delegation, led by the university rector, closely examined each exhibition performance, participated in the sumalak stirring ceremony, and made heartfelt wishes.
The sounds of music filled the surroundings, creating a truly festive atmosphere on the university grounds. With the heartfelt wish “May every day be like Nowruz,” students and professors alike are joining in the festive melodies, immersed in dance and joy.