Mazkur tadbir xotin-qizlar psixologi X.Z. Odiljonova boshchiligida o‘tkazildi. Erta tongdan universitet hududiga kirib kelgan professor-o‘qituvchilar va talabalarni ijobiy muhit, samimiy tabassum va ko‘tarinki kayfiyat qarshi oldi.
Aksiya doirasida ishtirokchilar turli interaktiv mashqlar va psixologik shartlarda faol qatnashib, o‘z fikr va tuyg‘ularini erkin ifoda etish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.
Maxsus psixologik mashqlar va ekspress-metodikalar orqali talabalarning ertalabki ruhiy holati aniqlanib, kunni ijobiy ruhda boshlashga xizmat qiluvchi motivatsion usullar qo‘llanildi.
Natijada mazkur aksiya oddiy tadbir emas, balki yoshlar qalbida ishonch, daxldorlik hissi va ichki kuchni uyg‘otgan ma’naviy-ma’rifiy jarayonga aylandi.
Aksiyada eng faol ishtirok etganlar Tabiiy fanlar, Aniq fanlar hamda Boshlang‘ich ta’lim fakultetlari talabalari bo‘ldilar.

Мероприятие прошло под руководством психолога по работе с женщинами Х. З. Одилжоновой. С раннего утра профессоров, преподавателей и студентов, прибывших на территорию университета, встречали позитивная атмосфера, искренние улыбки и приподнятое настроение.
В рамках акции участники приняли активное участие в различных интерактивных упражнениях и психологических тренингах, где смогли свободно выразить свои мысли и чувства.
С помощью специальных психологических упражнений и экспресс-методик определялось утреннее психологическое состояние студентов и применялись мотивационные методы, помогающие начать день в позитивном настроении.
В итоге эта акция стала не просто обычным мероприятием, а духовно-просветительским процессом, пробудившим в сердцах молодёжи уверенность, чувство сопричастности и внутреннюю силу.
Наиболее активное участие в акции приняли студенты факультетов естественных, точных наук и начального образования.