Boshlang‘ich ta’lim nazariyasi va metodikasi hamda Musiqa ta’limi nazariyasi kafedralari professor-o‘qituvchilari Jizzax shahridagi Toshloq mahalla fuqarolar yig‘ini bilan yaqin hamkorlikni yo‘lga qo‘ydilar
Tadbirda kafedra professor-o‘qituvchilari, mahalla raisi va “Mahalla yettiligi” a’zolari, faollar hamda oqsoqollar ishtirok etdilar. Uchrashuv avvalida “Toshloq” mahallasi raisi O.Azizov hamda Boshlang‘ich ta’lim nazariyasi va metodikasi kafedrasi mudiri F.Ibragimova loyihaning mazmun-mohiyati, uning yoshlar tarbiyasidagi ahamiyati va ta’lim muassasasi bilan mahalla hamkorligini yangi bosqichga olib chiqishdagi o‘rni xususida fikr bildirdilar.
Tadbir doirasida ma’ruzalar ham tinglandi. So‘zga chiqqan professor-o‘qituvchilar “Mahalla oqsoqollarining yoshlar tarbiyasidagi o‘rni” mavzusida so‘z yuritib, milliy qadriyatlar uzviyligini ta’minlashda katta avlod vakillarining hayotiy tajribasi muhim o‘rin tutishini ta’kidlashdi.
Shuningdek O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga yo‘llagan Murojaatnomasi hamda “O‘zbekiston–2030” strategiyasining mazmun-mohiyati va uning amaliyotdagi ahamiyati ham tahlil qilindi.
“Mahalla taraqqiyoti va mamlakat rivojida o‘zaro hamkorlikning o‘rni” mavzusida ma’ruza ta’lim muassasasi va mahalla o‘rtasidagi institutsional hamkorlik ijtimoiy barqarorlikni mustahkamlashga xizmat qilishi qayd etildi.
Tadbir yakunida Musiqa ta’limi nazariyasi kafedrasining ijodkor ustozlari tomonidan tayyorlangan badiiy-muzikali dastur ishtirokchilarga ko‘tarinki kayfiyat bag‘ishladi.

A spiritual and educational event aimed at strengthening cooperation with the mahalla was held at Jizzakh State Pedagogical University within the framework of the “My Mahalla – My Pride” project.
Professors and teachers from the departments of Theory and Methodology of Primary Education and Theory of Music Education have established close cooperation with the Toshloq Mahalla Citizens’ Assembly in the city of Jizzakh.
The event was attended by professors and teachers from the departments, the mahalla chairman and members of the “Mahalla Seven,” activists, and elders. At the beginning of the meeting, the chairman of the “Toshloq” mahalla, O. Azizov, and the head of the Department of Theory and Methodology of Primary Education, F. Ibragimova, shared their thoughts on the essence of the project, its importance in the upbringing of youth, and its role in taking the cooperation between the educational institution and the mahalla to a new level.
Presentations were also heard within the framework of the event. The speaking professors and teachers addressed the topic “The Role of Mahalla Elders in the Upbringing of Youth,” emphasizing the importance of the life experience of representatives of the older generation in ensuring the continuity of national values.
Additionally, the Address of the President of the Republic of Uzbekistan to the Oliy Majlis and the people of Uzbekistan, as well as the essence and practical significance of the “Uzbekistan–2030” strategy, were analyzed.
In a presentation on the topic “The Role of Mutual Cooperation in Mahalla Development and National Progress,” it was noted that institutional cooperation between the educational institution and the mahalla serves to strengthen social stability.
At the end of the event, an artistic and musical program prepared by the creative teachers of the Department of Theory of Music Education gave the participants a festive mood.