Boshlang‘ich ta’lim nazariyasi va metodikasi hamda Musiqa ta’limi nazariyasi kafedralari professor-o‘qituvchilari Jizzax shahridagi Toshloq mahalla fuqarolar yig‘ini bilan yaqin hamkorlikni yo‘lga qo‘ydilar
Tadbirda kafedra professor-o‘qituvchilari, mahalla raisi va “Mahalla yettiligi” a’zolari, faollar hamda oqsoqollar ishtirok etdilar. Uchrashuv avvalida “Toshloq” mahallasi raisi O.Azizov hamda Boshlang‘ich ta’lim nazariyasi va metodikasi kafedrasi mudiri F.Ibragimova loyihaning mazmun-mohiyati, uning yoshlar tarbiyasidagi ahamiyati va ta’lim muassasasi bilan mahalla hamkorligini yangi bosqichga olib chiqishdagi o‘rni xususida fikr bildirdilar.
Tadbir doirasida ma’ruzalar ham tinglandi. So‘zga chiqqan professor-o‘qituvchilar “Mahalla oqsoqollarining yoshlar tarbiyasidagi o‘rni” mavzusida so‘z yuritib, milliy qadriyatlar uzviyligini ta’minlashda katta avlod vakillarining hayotiy tajribasi muhim o‘rin tutishini ta’kidlashdi.
Shuningdek O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Oliy Majlis va O‘zbekiston xalqiga yo‘llagan Murojaatnomasi hamda “O‘zbekiston–2030” strategiyasining mazmun-mohiyati va uning amaliyotdagi ahamiyati ham tahlil qilindi.
“Mahalla taraqqiyoti va mamlakat rivojida o‘zaro hamkorlikning o‘rni” mavzusida ma’ruza ta’lim muassasasi va mahalla o‘rtasidagi institutsional hamkorlik ijtimoiy barqarorlikni mustahkamlashga xizmat qilishi qayd etildi.
Tadbir yakunida Musiqa ta’limi nazariyasi kafedrasining ijodkor ustozlari tomonidan tayyorlangan badiiy-muzikali dastur ishtirokchilarga ko‘tarinki kayfiyat bag‘ishladi.

Профессорско-преподавательский состав кафедр теории и методики начального образования, а также теории музыкального образования наладил тесное сотрудничество со сходом граждан махалли Тошлок города Джизака.
В мероприятии приняли участие профессора и преподаватели кафедры, председатель махалли и члены «махаллинской семерки», активисты и аксакалы. В начале встречи председатель махалли «Тошлок» О.Азизов и заведующая кафедрой теории и методики начального образования Ф.Ибрагимова высказались о сути проекта, его значении в воспитании молодежи и роли в выведении сотрудничества между образовательным учреждением и махаллей на новый уровень.
В рамках мероприятия были заслушаны доклады. Выступившие профессора и преподаватели, рассуждая на тему «Роль старейшин махалли в воспитании молодежи», подчеркнули, что жизненный опыт представителей старшего поколения играет важную роль в обеспечении преемственности национальных ценностей.
Также были проанализированы содержание и сущность Послания Президента Республики Узбекистан Олий Мажлису и народу Узбекистана, а также стратегии «Узбекистан-2030» и ее практическое значение.
В докладе на тему «Роль взаимодействия в развитии махалли и страны» было отмечено, что институциональное сотрудничество между образовательным учреждением и махаллей служит укреплению социальной стабильности.
В завершение мероприятия участникам было подарено приподнятое настроение благодаря художественно-музыкальной программе, подготовленной творческими преподавателями кафедры теории музыкального образования.