Kengash yig‘ilishida Marlen Zoidovich Djelyalovning yangi lavozimga tayinlangani e’lon qilindi.
Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirining buyrug‘iga muvofiq, Djelyalov Marlen Zoidovich Jizzax shahridagi “Qozon (Volgabo‘yi) federal universiteti” federal davlat avtonom oliy ta’lim muassasasi filialining Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha ijrochi direktorning birinchi o‘rinbosari vazifasini bajaruvchisi sifatida tayinlandi.
Jizzax davlat pedagogika universitetida o‘tkazilgan kengash yig‘ilishi Marlen Zoidovichning kuzatuv marosimi bilan boshlandi. Universitet rektori Yuldashev Maksudjan Abdullayevich Marlen Zoidovichga yangi vazifasida muvaffaqiyat va faoliyatda omad tiladi.
O‘z navbatida, Marlen Zoidovich kengash a’zolari va universitet jamoasiga samimiy minnatdorchilik bildirib, hurmat va ishonch uchun rahmat aytdi.

In accordance with the order of the Minister of Higher Education, Science and Innovation, Marlen Zoidovich Djelyalov has been appointed as the Acting First Deputy Executive Director for Youth Affairs and Spiritual and Educational Work at the branch of the federal state autonomous higher education institution “Kazan (Volga Region) Federal University” in Jizzakh.
The council meeting held at Jizzakh State Pedagogical University began with a ceremony observing Marlen Zoidovich’s departure. The University Rector, Maksudjan Abdullayevich Yuldashev, wished Marlen Zoidovich success and good fortune in his new position.
In turn, Marlen Zoidovich expressed his sincere gratitude to the council members and the university team, thanking them for their respect and trust.
The team at Jizzakh State Pedagogical University wishes Marlen Zoidovich success and high achievements in his new position.