JDPU ning fidoyi va sadoqatli xodimi Yunusova Alfiya Shavkatovna 65 yoshga to‘ldi.
Universitetda Yunusova Alfiya Shavkatovnani tanimagan inson kam bo‘lsa kerak. U o‘z mehnat faoliyatini 1978-yilda universitet rektor kotibaligidan boshlagan bo‘lsa, bugungi kunda Jizzax davlat pedagogika universiteti tuzilmasidagi “Qatag‘on qurbonlari xotirasi” muzeyi fond saqlovchisi bo‘lib faoliyat yuritadi. Alfiya Yunusova bugun 65 yoshni munosib tarzda qarshiladi.
Shu munosabat bilan tashkil etilgan taqdirlash marosimida Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori Maqsudjan Abdullayevichning tabrigi o‘qib eshittirildi. Samimiy inson, jonkuyar va ko‘p yillik fidoyi mehnati bilan jamoa hurmatiga sazovor bo‘lgan Alfiya Shavkatovna universitet rahbariyati hamda kasaba uyushmasi tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Tadbir davomida jamoadoshlar samimiy tabrik va ezgu tilaklarini bildirdilar.
Jizzax davlat pedagogika universiteti jamoasi nomidan Yunusova Alfiya Shavkatovnaga mustahkam sog‘lik, uzoq umr va baxtli hayot tilaymiz.

Юнусовой Альфии Шавкатовне, преданному и самоотверженному сотруднику ДжГПУ, исполнилось 65 лет
Наверное, мало кто в университете не знает Юнусову Альфию Шавкатовну. Свою трудовую деятельность она начала в 1978 году секретарем ректора университета, а сегодня работает хранителем фонда музея «Памяти жертв репрессий» в структуре Джизакского государственного педагогического университета. Альфия Юнусова сегодня достойно отметила свое 65-летие.
На церемонии награждения, организованной по этому случаю, было зачитано поздравление ректора Джизакского государственного педагогического университета Максуджана Абдуллаевича. Альфия Шавкатовна, искренний человек, заслужившая уважение коллектива своим многолетним самоотверженным трудом и преданностью делу, была награждена дипломом и памятными подарками от руководства университета и профсоюза.
В ходе мероприятия коллеги выразили искренние поздравления и добрые пожелания.
От имени коллектива Джизакского государственного педагогического университета желаем Юнусовой Альфие Шавкатовне крепкого здоровья, долголетия и счастливой жизни.