JDPU ning fidoyi va sadoqatli xodimi Yunusova Alfiya Shavkatovna 65 yoshga to‘ldi.
Universitetda Yunusova Alfiya Shavkatovnani tanimagan inson kam bo‘lsa kerak. U o‘z mehnat faoliyatini 1978-yilda universitet rektor kotibaligidan boshlagan bo‘lsa, bugungi kunda Jizzax davlat pedagogika universiteti tuzilmasidagi “Qatag‘on qurbonlari xotirasi” muzeyi fond saqlovchisi bo‘lib faoliyat yuritadi. Alfiya Yunusova bugun 65 yoshni munosib tarzda qarshiladi.
Shu munosabat bilan tashkil etilgan taqdirlash marosimida Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori Maqsudjan Abdullayevichning tabrigi o‘qib eshittirildi. Samimiy inson, jonkuyar va ko‘p yillik fidoyi mehnati bilan jamoa hurmatiga sazovor bo‘lgan Alfiya Shavkatovna universitet rahbariyati hamda kasaba uyushmasi tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.
Tadbir davomida jamoadoshlar samimiy tabrik va ezgu tilaklarini bildirdilar.
Jizzax davlat pedagogika universiteti jamoasi nomidan Yunusova Alfiya Shavkatovnaga mustahkam sog‘lik, uzoq umr va baxtli hayot tilaymiz.

A dedicated and loyal employee of JSPU, Yunusova Alfiya Shavkatovna, has turned 65 years old.
It is likely that few people at the university do not know Alfiya Shavkatovna Yunusova. While she began her professional career in 1978 as a secretary in the university rector’s office, today she works as the fund custodian of the “Memory of Victims of Repression” museum within the structure of Jizzakh State Pedagogical University. Alfiya Yunusova today marks her 65th birthday with dignity.
In connection with this occasion, at the organized award ceremony, a congratulatory message from the Rector of Jizzakh State Pedagogical University, Maqsudjan Abdullayevich, was read aloud. Alfiya Shavkatovna, a sincere person, enthusiast, and respected by the team for her many years of dedicated work, was honored by the university leadership and the trade union with certificates and commemorative gifts.
During the event, colleagues expressed their sincere congratulations and best wishes.
On behalf of the team of Jizzakh State Pedagogical University, we wish Yunusova Alfiya Shavkatovna robust health, a long life, and a happy future.