Pedagoglar uchun seminar: muzokara va muloqot psixologiyasida yangi texnologiyalar.
Jizzax davlat pedagogika universitetida har shanba kunlari uzluksiz kasbiy rivojlanish kuni doirasida professor-o‘qituvchilar uchun tashkil etilgan navbatdagi seminar-trening o‘tkazildi.
Tadbirda O‘zbekiston xalqaro islomshunoslik akademiyasidan taklif etilgan olimlar ishtirok etishdi. Seminar doirasida Nazarov Azamat Sattorovich “Nizoni muzokara orqali hal qilish texnologiyalari: professor-o‘qituvchilar uchun himoya strategiyalari” mavzusida ma’ruza qildi.
Shuningdek, akademiya professori Akromov Mirmuhsin Rustamovich “Ta’lim jarayonini boshqarishda muloqot psixologiyasining o‘rni” mavzusida ishtirokchilarni qiziqtirgan ma’ruzasini taqdim etdi.
Ma’lumki, tadbir davomida mavzuga oid savollar ko‘tarildi va olimlar tomonidan to‘liq hamda aniq javoblar berildi. Seminar ishtirokchilari o‘z fikr va mulohazalarini bildirib, bilim va malakasini yanada oshirish imkoniga ega bo‘ldilar.
Ushbu seminar-trening professor-o‘qituvchilarning kasbiy rivojlanishi va ta’lim sifatini yanada yuksaltirishga qaratilgan muhim tadbir sifatida e’tirof etildi.

Семинар для педагогов: новые технологии в психологии переговоров и коммуникации.
В Джизакском государственном педагогическом университете каждую субботу в рамках Дня непрерывного профессионального развития проводится очередной семинар-тренинг для профессорско-преподавательского состава.
В мероприятии приняли участие ученые, приглашенные из Международной исламской академии Узбекистана. В рамках семинара Назаров Азамат Сатторович выступил с докладом на тему «Технологии разрешения конфликтов путем переговоров: защитные стратегии для профессорско-преподавательского состава».
Также профессор академии Акромов Мирмухсин Рустамович представил вызвавшую интерес у участников лекцию на тему «Роль психологии общения в управлении образовательным процессом».
Как известно, в ходе мероприятия были подняты вопросы по теме, на которые учёные дали полные и точные ответы. Участники семинара высказали свои мнения и соображения, получив возможность расширить свои знания и повысить квалификацию.
Данный семинар-тренинг был признан важным мероприятием, направленным на профессиональное развитие профессоров и преподавателей и дальнейшее повышение качества образования.