«Yashil makon» umumxalq loyihasi
2024-yil bahor faslida “Yashil makon” umummilliy loyhasini amalga oshirish doirasida universitetning sirtqi bo‘lim Bo‘ston shaharchasi hududidan bog‘ tashkil qilish uchun qo‘shimcha 4.5 yer maydoni ajratilishiga erishildi, ajratilgan yer maydoniga 7000 dona xar xil turdagi mevali va manzarali daraxt ko‘chatlarni ekish va xududni o‘rab olish ishlari bajarildi. Bahor mavsumida 13265 dona manzarali gullar bosh bino, ma’daniyat saroyi sirtqi bo‘lim amaliyot bazasi va boshqa binolari atrofiga ekildi. Shuningdek barcha binolarda muntazam ravishda doimiy obodonlashtirish ishlari bajarib kelinmoqda.
“Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida “2024-yil kuz-qish mavsumida universitetda amalga oshiriladigan chora tadbirlar to‘g‘risida”gi buyrug‘i e’lon qilindi. Universitetning Sangzor MFY hududidagi yangi 2500 o‘rinli o‘quv binosi hududiga manzarali, mevali daraxt va buta ko‘chatlarini ekish bo‘yicha ko‘chatlarni ekish uchun yer ajratilib, fakultetlarga taqsimlandi hamda bugungi kunda fakultetlar tomonidan jami 1000 dona ko‘chat ekish ishlari bajarildi.

“Green Space” nationwide project
In the spring of 2024, as part of the implementation of the nationwide project “Green Space”, an additional 4.5 acres of land was allocated for the organization of a garden in the Boston town of the correspondence department of the university, 7,000 seedlings of various types of fruit and ornamental trees were planted on the allocated land and the territory was fenced off. In the spring, 13,265 ornamental flowers were planted around the main building, the Palace of Culture, the correspondence department practice base and other buildings. In addition, regular landscaping work is being carried out in all buildings.
Within the framework of the nationwide project “Green Space”, an order “On measures to be taken at the university in the autumn-winter season of 2024” was published. Land for planting ornamental, fruit trees and shrubs in the territory of the new 2,500-seat academic building in the Sangzor MFY area of ​​the university has been allocated and distributed to faculties, and today a total of 1,000 seedlings have been planted by the faculties.