U18 O‘zbekiston chempionati: Jizzax viloyati jamoasi — chempion!
2026-yil 6–11-fevral kunlari Toshkent shahrida, Olimpiya shaharchasining basketbol maydonida U18 toifasidagi yoshlar va qizlar jamoalari o‘rtasida O‘zbekiston chempionati bahslari bo‘lib o‘tdi. Musobaqa yuqori saviyada tashkil etilib, keskin va murosasiz kurashlarga boy tarzda kechdi.
Yakuniy natijalarga ko‘ra, Jizzax viloyati jamoasi oltin medalni qo‘lga kiritib, chempionlikni tantana qildi.
Jamoa tarkibida sardor sifatida maydonda harakat qilgan JDPU Jismoniy tarbiya va sport fakulteti 1-bosqich talabasi, “JDPU Ziyokor” jamoasi a’zosi Ma’mirova Sevinchning o‘yinlari alohida e’tirofga loyiq. U hal qiluvchi uchrashuvlarda jamoa g‘alabasi uchun katta hissa qo‘shib, yetakchilik fazilatlarini namoyon etdi.
Quvonarlisi, Ma’mirova Sevinch endilikda MDH davlatlari o‘rtasida o‘tkaziladigan (CAVA) Chempionlar ligasi musobaqasiga tayyorgarlik ko‘rish maqsadida milliy terma jamoaning o‘quv-yig‘inlariga jalb etildi.

Чемпионат Узбекистана U18: Команда Джизакской области — чемпион!
С 6 по 11 февраля 2026 года в городе Ташкенте, на баскетбольной площадке Олимпийского городка, прошли соревнования чемпионата Узбекистана среди юношеских и девичьих команд категории U18. Турнир был организован на высоком уровне и отличался напряженной и бескомпромиссной борьбой.
По итогам турнира команда Джизакской области завоевала золотую медаль и стала чемпионом.
Особого внимания заслуживают выступления Маъмировой Севинч, студентки 1-го курса факультета физической культуры и спорта Джизакского государственного педагогического университета, члена команды «JDPU Зиёкор», которая действовала на поле в качестве капитана команды. Она продемонстрировала лидерские качества, внеся большой вклад в победу команды в решающих матчах.
Отрадно, что Маъмирова Севинч теперь привлечена к учебно-тренировочным сборам национальной сборной с целью подготовки к соревнованиям Лиги чемпионов (CAVA), проводимым между странами СНГ.