Sumalak sayli boshlanib, talabalar, professor-o‘qituvchilar va xodimlar birgalikda milliy qadriyatlarimizning marvaridi — Navro‘z ayyomini ko‘tarinki kayfiyatda nishonlashmoqda. Milliy taomlar, qo‘shiq va raqslar, samimiy suhbatlar bayramga yanada fayz bag‘ishladi.
Ana shunday ko‘tarinki ruhda o‘tayotgan sayilga universitet rahbariyati ham tashrif buyurdi. Universitet rektori boshchiligidagi rahbariyat vakillari har bir ko‘rgazmali chiqishlar bilan yaqindan tanishib, sumalak kovlash marosimida ishtirok etishdi va ezgu niyatlar qilishdi.
Kuy-qo‘shiqlar sadosi atrofni to‘ldirib, universitet hududida haqiqiy bayramona muhitni yaratdi. “Har kunimiz Navro‘z bo‘lsin” degan ezgu tilaklar ostida talabalar va professor-o‘qituvchilar bayram taronalariga hamnafas bo‘lib, raqs va quvonchga oshno bo‘lishmoqda.
46
Bugun universitet Professorlar bog‘i adrasu-atlaslarga burkanib, haqiqiy bayramona muhitga aylandi. Sumalak sayli boshlanib, talabalar, professor-o‘qituvchilar va xodimlar birgalikda milliy qadriyatlarimizning marvaridi — Navro‘z ayyomini ko‘tarinki...

Нашёл в сумаляке камушек — радость Навруза в университете!
Сегодня Профессорский сад университета, утопая в адрасе и атласе, наполнился по-настоящему праздничной атмосферой.
Начался праздник Сумаляка, и студенты, преподаватели и сотрудники в приподнятом настроении отмечают Навруз — жемчужину наших национальных ценностей. Национальные блюда, песни и танцы, а также душевные беседы придали празднику ещё большее очарование.
Праздничные гулянья, проходившие в приподнятом настроении, посетило и руководство университета. Представители руководства во главе с ректором ознакомились с каждой выставкой, приняли участие в обряде помешивания сумаляка и загадали добрые пожелания.
Звуки песен и мелодий, заполнив всё вокруг, создали на территории университета настоящую праздничную атмосферу. Под добрые пожелания «Пусть каждый наш день будет как Навруз!» студенты и преподаватели, вторя праздничным напевам, пустились в пляс и предались веселью.