Raximova Gulbaxor Karshibayevnaning pedagogika fanlari doktori (DSc) dissertatsiyasining himoyasi to‘g‘risida.
Bo‘lajak boshlang‘ich sinf o‘qituvchilarining mustaqil ta’lim va o‘quv topshiriqlarini ishlab chiqish metodikasini takomillashtirish (Bolalar adabiyoti fani misolida)” mavzusida
Raximova Gulbaxor Karshibayevnaning 13.00.02 – Ta’lim va tarbiya nazariyasi va metodikasi (O‘zbek adabiyoti) ixtisosligidan   “Bo‘lajak boshlang‘ich sinf o‘qituvchilarining mustaqil ta’lim va o‘quv topshiriqlarini ishlab chiqish metodikasini takomillashtirish (Bolalar adabiyoti fani misolida)”mavzusidagi pedagogika fanlari doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlangan dissertatsiya ishi himoyasi Jizzax davlat pedagogika universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi PhD.03/04.06.2020.Fil.113.02 raqamli Ilmiy Kengash asosidagi bir martalik Ilmiy Kengashning 2026-yil 18-mart kuni soat 10:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

О защите диссертации Рахимовой Гульбахор Каршибаевны на соискание ученой степени доктора педагогических наук
На тему: «Совершенствование методики разработки самостоятельных образовательных и учебных заданий будущих учителей начальных классов (на примере предмета «Детская литература») «
Защита диссертации Рахимовой Гульбахор Каршибаевны на соискание ученой степени доктора педагогических наук (DSc) по специальности 13.00.02 — Теория и методика обучения и воспитания (Узбекская литература) на тему «Совершенствование методики разработки самостоятельных образовательных и учебных заданий для будущих учителей начальных классов (на примере предмета «Детская литература») » состоится 18 марта 2026 года в 10:00 на заседании Научного совета PhD.03/04.06.2020.Fil.113.02 при Джизакском государственном педагогическом университете.