“Korrupsiyaga qarshi birgalikda!” mavzusi bo’yicha korrupsiyaga qarshi yoshlar tanlovi
Tanlovda “Davlatlararo Kengashni tuzish to‘g‘risida”gi Bitim ishtirokchisi bo‘lgan davlatlar, shuningdek, 10 yoshdan 25 yoshgacha bo‘lgan boshqa davlatlar fuqarolari ishtirok etishlari mumkin.
Tanlov nominatsiyalari:
“Eng yaxshi plakat” – kompyuter dasturlari, planshetlar yordamida grafik tarzda qilingan, A3 formatda (297×420 mm) 15 mb dan oshmaydigan ishlar;
“Eng yaxshi rasm” – qo‘lda chizmachilik aksessuarlari – qalam, flomaster, rangli qalamlar, bo‘yoqlar, eskiz markerlari yordamida qo‘lda tayyorlangan A3 formatda (297×420 mm) 15 mb dan oshmaydigan ijod namunalari;
“Eng yaxshi videorolik” – umumiy hajmi 300 mb oshmaydigan, 3840×2160 o‘lchamdan ortiq bo‘lmagan, mp4 formatda.
Tanlov g‘oliblari va sovrindorlari Tanlov ramzlari tushirilgan faxriy medallar, esdalik sovg‘alari, elektron sertifikatlar (Tanlov qoidalarining 4.1 va 4.2-bandlarida belgilangan mezonlarga javob beradigan barcha Tanlov ishtirokchilari uchun) shuningdek, belgilangan boshqa sovrinlar bilan taqdirlanadilar.
Tanlovga arizalar (plakatlar, rasmlar va videolar) www.anticorruption.life veb-saytida 1-maydan 1-oktabrgacha qabul qilinadi.
Tanlov nizomi rus tilida.