U Anadolu University Ochiq ta’lim fakultetida Xorijiy dasturlar, xususan, Markaziy Osiyo yo‘nalishlari bo‘yicha mas’ul mutaxassis hisoblanadi.
Tashrif doirasida universitet professor-o‘qituvchilari hamda talabalari ishtirokida seminar va ochiq muloqot tashkil etilib, unda turk tilini onlayn platforma orqali o‘rganish tajribasi, zamonaviy masofaviy ta’lim tizimlari hamda o‘quv jarayonlarini samarali tashkil etish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv davomida tomonlar o‘rtasida akademik hamkorlikni rivojlantirish istiqbollari, innovatsion o‘quv dasturlarini joriy etish hamda talabalar almashinuvi imkoniyatlari yuzasidan batafsil fikr almashildi.
Shuningdek, Dilek Öztürk tomonidan Anadolu universitetida ikkinchi mutaxassislik asosida bakalavr va magistratura bosqichlarida tahsil olish imkoniyatlari haqida keng qamrovli ma’lumotlar berildi.

Она является ответственным специалистом факультета открытого образования Анатолийского университета по зарубежным программам, в частности по направлениям Центральной Азии.
В рамках визита были организованы семинар и открытый диалог с участием преподавателей и студентов университета, в ходе которых обсуждались опыт изучения турецкого языка через онлайн-платформу, современные системы дистанционного обучения и эффективная организация учебного процесса.
В ходе встречи стороны подробно обменялись мнениями о перспективах развития академического сотрудничества, внедрении инновационных образовательных программ и возможностях студенческого обмена.
Также Дилек Озтюрк предоставила подробную информацию о возможностях обучения в бакалавриате и магистратуре Анатолийского университета для получения второй специальности.
В частности, были подробно разъяснены порядок приёма, процесс подачи документов, формы обучения (онлайн и дистанционная), а также вопросы международного признания дипломов, выдаваемых выпускникам.