15-chi xorijiy tillarni o‘qitish va amaliy tilshunoslik (FLTAL) xalqaro mega-konferensiyamiz bu gal ham Jizzax davlat pedagogika universitetida joriy yilning 2-3-may kunlari bo‘lib o‘tadi. Konferensiya gibrid (ham oflayn hamda onlayn) formatda bo‘lib o‘tadi. Barcha ma’lumotlar axborot xatida berilgan.
AQSH, Kanada va Avstriyadan bu sohada dunyoning eng mashhur spikerlari Jizzaxga tashrif buyurishadi. Arizonadan keladigan Polni prezentatsiyasiga qatnashishingiz dunyongizni o‘zgartiradi, ilmiy hayotingizda yangi imkonlar ochadi. Kanadalik Norton bu sohada dunyoning kuchli 5 ta olimi sifatida e’tirof etilgan. Bu olimlarni JDPUda jonli ko‘rishingiz mumkin.

15-я международная мега-конференция по преподаванию иностранных языков и прикладной лингвистике (FLTAL) снова состоится в Джизакском государственном педагогическом университете 2-3 мая текущего года. Конференция будет проходить в гибридном формате (как офлайн, так и онлайн). Вся подробная информация представлена в информационном письме.
Из США, Канады и Австрии в Джизак приедут самые известные в мире спикеры в этой области. Участие в презентации Пола из Аризоны изменит ваш мир и откроет новые возможности в вашей научной жизни. Канадский ученый Нортон признан одним из 5 сильнейших ученых мира в этой области. Вы сможете увидеть этих ученых лично в ДЖГПУ.
Тема конференции в этом году — «Инновационные педагогические подходы для многоязычных классов: развитие культурной компетенции в языковом образовании.»