Jizzax davlat pedagogika universiteti 10.00.01 – O‘zbek tili va 10.00.02 – O‘zbek adabiyoti ixtisosliklari bo‘yicha ilmiy seminar yig‘ilishi 2025-yil 27-sentyabr kuni soat 11.00 da  Filologiya fakultetida  bo‘lib o‘tadi.
Yig‘ilish kun tartibida Tangirova Dilbar  Eshboevnaning 10.00.02 –O‘zbek adabiyoti ixtisosligi bo‘yicha “O‘zbek modern she’riyatida janr va hakllar  poetikasi”   mavzusidagi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi muhokamasi.
Ilmiy rahbar: Filologiya fanlari doktori, professor Hasanov Shavkat Ahadovich
Rasmiy taqrizchilar:  Hoshimxonov Mo‘min, filologiya fanlari doktori, dotsent  Salimova Dilnavoz Akmalovna, filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD)

Заседание научного семинара Джизакского государственного педагогического университета по специальностям 10.00.01 — Узбекский язык и 10.00.02 — Узбекская литература состоится 27 сентября 2025 года в 11:00 на филологическом факультете.
В повестке дня заседания — обсуждение диссертации Тангировой Дилбар Эшбоевны на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам на тему «Поэтика жанра и форм в узбекской современной поэзии» по специальности 10.00.02 — Узбекская литература.
Научный консультант: доктор филологических наук, профессор Хасанов Шавкат Ахадович
Официальные рецензенты: Хошимхонов Мумин, доктор филологических наук, доцент; Салимова Дильнавоз Акмаловна, доктор философии (PhD) по филологическим наукам