Talabalarimiz faxrimiz
Universitetda 2023/2024-o‘quv yilidan talabalar uchun “Universitet stipendiyasi” joriy etilgan. O‘sha yilning o‘zida 9 nafar talaba “Universitet stipendiyasi” sohiblari bo‘lishgan.
2024/2025-o‘quv yilida 1 nafar O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti stipendiyasi, 10 nafar talaba Navoiy, 1 nafar talaba Islom Karimov nomidagi Davlat stipendiyasi, 1 nafar Bobur nomli, 1 nafar Pahlavon Mahmud nomli davlat stipendiyalari sovrindorlari bo‘lishgan. 1 nafar talaba Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining “Innovatsion g‘oyalar yetkachisi” ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi. 10 nafar talaba Xalqaro fan olimpiadalari (1 oltin, 1 kumush, 8 ta bronza) g‘olibi bo‘lishdi. 1 nafar talaba Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vaziriligi tomonidan o‘tkazilgan ilmiy maqolalar tanlovida 2-o‘rinni qo‘lga kiritdi va 6 million so‘mlik pul mukofoti bilan taqdirlandi. 6 nafar talaba “Universitet stipendiyasi” sohibi bo‘ldi. 2 nafar talaba “Ulug‘bek vorislari” loyihalar tanlovining Respublika bosqichi g‘olibi bo‘ldi. Shuningdek, 2 nafar talaba “Ulug‘bek jamg‘armasi” tomonidan tashkil etilgan tanlov g‘olibi bo‘ldi.
2024/2025-o‘quv yilida universitet kafedralar tomonidan iqtidorli talabalar uchun turli xildagi 98 ga yaqin ilmiy-ijodiy to‘garaklar tashkil qilingan.

Our students are our pride
The University has introduced a “University Scholarship” for students from the 2023/2024 academic year. In the same year, 9 students became holders of the “University Scholarship”.
In the 2024/2025 academic year, 1 student became laureate of the Scholarship of the President of the Republic of Uzbekistan, 10 students became laureates of the Navoi State Scholarship, 1 student became laureate of the Islam Karimov State Scholarship, 1 student became laureate of the Babur State Scholarship, and 1 student became laureate of the Pahlavon Mahmud State Scholarship. 1 student was awarded the “Leader of Innovative Ideas” badge of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation. 10 students became winners of the International Science Olympiads (1 gold, 1 silver, 8 bronze). 1 student won 2nd place in the scientific article competition held by the Ministry of Higher Education, Science and Innovations and was awarded a cash prize of 6 million soums. 6 students became the owners of the “University Scholarship”. 2 students became the winners of the Republican stage of the “Ulugbek Successors” project competition. 2 students also became the winners of the competition organized by the “Ulugbek Foundation”.
In the 2024/2025 academic year, about 98 different scientific and creative circles were organized by the university departments for talented students.