Avazov A’zam Januzaqovich
• O'zbekiston Respublikasi qonunlari, Prezident farmonlari va farmoyishlari, Oliy Majlis va Vazirlar Mahkamasining ta'lim va kadrlar tayyorlash sohasidagi qarorlarini amalga oshirishni tashkil etish;
• O'zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi, "Ta'lim to'g'risida"gi Qonuni, Prezident Farmon, qaror va farmoyishlari, Vazirlar Mahkamasining qarorlari, Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Hay'at qarorlari va buyruqlarini ijro etish.
• Universitet Nizomi, Kengashi qarorlari va rektor buyruqlariga muvofiq faoliyat yuritish:
O‘quv jarayonini rejalashtirish va tashkil etish
• O'quv-tarbiya jarayonida o'qitishning ilg'or shakllarini, shu jumladan, masofadan turib o'qitish, yangi pedagogik va axborot kommunikatsiya texnologiyalarini joriy etish va ulardan samarali foydalanishni tashkil etish;
• Universitetning talabalar faoliyatini tashkil etish va uni boshqarish sohasidagi missiyasi hamda asosiy strategik yo'nalishlarini yuqori darajadagi ishonchlilik, samaradorlik va mas'uliyat bilan amalga oshirish;
• Ofis xodimlarining ishini tashkil qilish va to'g'ridan-to'g'ri ularni boshqarish;
• Ofis xodimlarining lavozim yo'riqnomalarini ishlab chiqish;
• Talabalarga ko'rsatiladigan xizmatlarning sifatli va o'z vaqtida bajarilishini doimiy nazorat qilish;
• Vazirlar Mahkamasi, vazirliklar va universitet tomonidan o'rnatilgan talablar asosida o'quv jarayonini tizim orqali to'g'ri tashkil etilishini hamda professor-o'qituvchilar, xodimlar va talabalarning bu jarayondagi faoliyatini muvofiqlashtirishda ishtirok etish;
• "HEMIS", "Moodle", "LMS" ta'lim platformalari va idoralararo yagona elektron hujjat aylanish "ijro.gov.uz" tizimidan foydalanish va ijrosini ta'minlash:
• Professor-o'qituvchilar va talabalarga Hemis tizimda ishlashiga oid tegishli maslahatlar berish:
O‘quv konferensiyalarini tashkil etish, uslubiy ta‘minotni rivojlantirish va kadrlar bilan ta‘minlashni muvofiqlashtirish
• "Registrator ofisi" vakolatiga kiradigan masalalarni muhokama qilish bo'yicha yig'ilishlar o'tkazish hamda seminarlar tashkil etish:
• Ofis xodimlari, dekanatlar, kafedralar va boshqa bo'limlar bilan hamkorlikda ishlash;
• Mahalliy va xorijiy oliy ta'lim muassasalari bilan akademik mobillik bo'yicha hamkorlikni yo'lga qo'yish.
O‘quv jarayoniga oid hisobotlarni tayyorlash
• Ofisda amalga oshirilgan ishlarning holatini, shuningdek, universitetdagi o'quv jarayonining tashkil etilishi holatini tizim orqali baholab borish;
• Talabalar, resurslar, shartnomalar, mashg'ulotlar va talabalarning o'zlashtirishi haqidagi turli xil statistik ma'lumotlarni umumlashtirish va tahlil qilish.
• Universitet tomonidan Statistika agentligiga taqdim etiladigan hisobot shakllarini yuritishni nazorat qilish.
• Xizmat ko'rsatish (front office) va Ma'lumotlar bazasi (back office) bo'lim boshlig'i va menejerlarning mehnat faoliyatini tahlil qilish, baholash hamda rag'batlantirish bo'yicha rahbariyatga takliflar kiritib boorish.
• Jismoniy va yuridik shaxslar murojaatlarini o'z vaqtida ko'rib chiqish.
• Me'yoriy hujjatlar loyihalarini (loyihalarga takliflarni) sifatli va o'z vaqtida tayyorlash hamda rahbariyatga taqdim etish:
Yillik reyting tahlili va tashqi attestatsiyaga tayyorgarlik
• Ofis tomonidan yo'lga qo'yiladigan xizmat turlarini kengaytirish va sifatini oshirish bo'yicha takliflar ishlab chiqish;
• Ofisning yaqin va uzoq muddatli rivojlanish strategiyalarini ishlab chiqish:
• "Registrator ofisi" xodimlarining yo'riqnomalarini va xizmat ko'rsatish reglamentini ishlab chiqish:
• Xodimlar uchun malaka oshirish kurslari va o'qitish dasturlarini tashkil etish:
Qo'shimcha funksiyalar
• Universitetga o'qishga qabul qilish, talabalar o'qishini ko'chirish, qayta tiklash va o'qishdan chetlashtirish tartibi to'g'risidagi nizomlarga asosan universitetning elektron ta'lim platformasi orqali talabalar harakatini tashkil qilish:
• Talabalar hujjatlarini yuritish va saqlash jarayonini muvofiqlashtirish:
• Buxgalteriya va marketing bo'yicha xizmat ko'rsatishni yo'lga qo'yish:
• Bitiruvchilarni ishga taqsimlash va joylashishiga oid barcha zaruriy hujjatlar tayyorlash, rasmiylashtirish va bitiruvchilarga yetkazish:
• Xalqaro aloqalar va akademik mobillik bo'yicha xizmat ko'rsatishni yo'lga qo'yish
• Turli xalqaro grantlar va akademik mobillik dasturlari bo'yicha ma'lumotlarni taqdim etishni tashkil qilish
• Registrator ofisida xizmatlar ko'rsatishda sanitariya hamda xizmat ko'rsatishning me'yoriy talablariga qat'iy rioya etilishini nazorat qilish:

Avazov A’zam Januzaqovich
- Организация реализации законов Республики Узбекистан, указов и распоряжений Президента, а также постановлений Верховного Совета и Кабинета Министров в сфере образования и подготовки кадров;
- Исполнение Конституции Республики Узбекистан, Закона «Об образовании», Указов Президента, решений и распоряжений, постановлений Кабинета Министров, постановлений и приказов Коллегии Министерства высшего образования, науки и инноваций.
- Ведение деятельности в соответствии с Уставом университета, решениями Совета и приказами ректора:
Планирование и организация учебного процесса
- Организация внедрения и эффективного использования передовых форм обучения в учебно-воспитательном процессе, включая дистанционное обучение, новые педагогические и информационно-коммуникационные технологии;
- Реализация миссии университета и основных стратегических направлений в области организации и управления деятельностью студентов с высоким уровнем надежности, эффективности и ответственности;
- Организация работы офисных сотрудников и прямое управление ими;
- Разработка должностных инструкций для офисных сотрудников;
- Постоянный контроль за качественным и своевременным оказанием услуг студентам;
- Участие в координации деятельности профессоров-преподавателей, сотрудников и студентов в учебном процессе на основе требований, установленных Кабинетом Министров, министерствами и университетом, обеспечение его правильной организации через систему;
- Использование и обеспечение реализации образовательных платформ «HEMIS», «Moodle», «LMS» и межведомственной единой системы электронного документооборота «ijro.gov.uz»:
- Предоставление соответствующих консультаций профессорам-преподавателям и студентам по работе в системе Hemis:
Организация учебных конференций, развитие методического обеспечения и координация кадрового обеспечения
- Проведение собраний и организация семинаров по обсуждению вопросов, входящих в компетенцию «Офиса регистратора»:
- Работа в сотрудничестве с офисными сотрудниками, деканатами, кафедрами и другими подразделениями;
- Установление сотрудничества по академической мобильности с местными и зарубежными учреждениями высшего образования.
Подготовка отчетов, связанных с учебным процессом
- Непрерывная оценка через систему состояния выполненных работ в офисе, а также организации учебного процесса в университете;
- Обобщение и анализ различных статистических данных о студентах, ресурсах, контрактах, занятиях и усвоении студентами материала.
- Контроль за ведением форм отчетов, предоставляемых университетом в Агентство по статистике.
- Анализ, оценка трудовой деятельности руководителей и менеджеров отделов Обслуживания (front office) и Базы данных (back office), а также внесение предложений руководству по стимулированию.
- Своевременное рассмотрение обращений физических и юридических лиц.
- Качественная и своевременная подготовка проектов нормативных документов (предложений по проектам) и представление руководству:
Ежегодный анализ рейтинга и подготовка к внешней аттестации
- Разработка предложений по расширению видов услуг, вводимых офисом, и повышению их качества;
- Разработка кратко- и долгосрочных стратегий развития офиса:
- Разработка инструкций для сотрудников «Офиса регистратора» и регламента оказания услуг:
- Организация курсов повышения квалификации и программ обучения для сотрудников:
Дополнительные функции
- Организация движения студентов через электронную образовательную платформу университета на основе положений о приеме в университет, переводе обучения студентов, восстановлении и отчислении от обучения:
- Координация процесса ведения и хранения документов студентов:
- Внедрение услуг по бухгалтерии и маркетингу:
- Подготовка, оформление и доставка выпускникам всех необходимых документов, связанных с распределением и трудоустройством выпускников:
- Внедрение услуг по международным связям и академической мобильности
- Организация предоставления информации по различным международным грантам и программам академической мобильности
- Строгий контроль за соблюдением санитарных и нормативных требований к оказанию услуг в Офисе регистратора: