Axmedova Mashhura Xudoyberdi qizi
U respublika va xalqaro olimpiadalar hamda ko’rik-tanlovlarda qatnashib, ko’plab yutuqlarni qo’lga kiritgan. Uning «Bo’lajak ingliz tili o’qituvchilarini tayyorlashda intellektual o’yinlarning roli» ilmiy mavzusida 30 dan ortiq ilmiy ishlari mavjud. 2021-yil «Specific approaches to the methodology of teaching English at Higher education system» nomli monografiyasi Hindistonda nashr qilingan.
Murodqosimova Shodiya Xolmamat qizi
Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi sovrindori
Matematika va informatika fakulteti Informatika o’qitish metodikasi ta’lim yo’nalishi 4-bosqich talabasi. Ilmiy rahbari X. E. Tangirov.
Uning 2019-2021-yillarda 15 dan ortiq maqolalari respublika va xalqaro miqyosda ilmiy-amaliy konferensiya to’plamlari va ilmiy jurnallarda chop etilgan. U 2020-yilda «Kompyuter grafikasi» fanidan respublika olimpiadasi g’olibasi, «Jizzax iftixori-2021» mukofoti sohibasi hamda yoshlar uchun tashkil etilgan «Oltin fond» daftari a’zosi hisoblanadi.
Mahkamboyeva Shaxrizoda Xusan qizi
Alisher Navoiy nomli davlat stipendiyasi sovrindori
U Qozog’istonning Nursulton shahrida MDH davlatlari o’rtasida bo’lib o’tgan «Yilning eng yaxshi yosh olimi-2021» Xalqaro tanlovida 1-o’rinni qo’lga kiritib, ko’krak nishoni bilan taqdirlandi. «Yil talabasi-2020» Respublika ko’rik tanlovida «Yilning eng yaxshi tashabbuskor targ’ibotchi talabasi» nominatsiyasi g’olibi. 10 ga yaqin Xalqaro tanlov va olimpiadalarda faxirli 1-o’rinni egallagan. Xalqaro nufuzli jurnallarda 15 dan ortiq respublikamizdagi jurnal va gazetalarida 10 dan ortiq ijodiy ishlari chop etilgan.
Mamarasulova Muqaddas Abulqosim qizi
Chet tillar fakulteti Ingliz tili va adabiyoti yo’nalishi 3-bosqich talabasi. Ilmiy rahbari S. V. Sodiqova.
Uning 2021-yilda 20 ga yaqin maqolalari respublika va xalqaro miqyosdagi ilmiy-amaliy konferensiya to’plamlari va ilmiy jurnallarda chop etilgan. 2022-yilda o’zi yashab turgan hudud yozuvchilarining ijodini jahonga tanitish maqsadida jizzaxlik yozuvchi Abulqosim Mamarasulov ijodidan hiloyalarni ingliz tiliga tarjima qilib, AQSH davlatida kitob shaklida nashrdan chiqardi.
Navruzova Yelena Pavlovna
Rus tili va adabiyoti fakulteti Rus tili va adabiyoti ta’lim yo’nalishi 3-bosqich talabasi. Ilmiy rahbari dotsent O. A. Kim.
Uning 20 dan ortiq ilmiy-uslubiy maqolalari respublika va xalqaro miqyosdagi konferensiya to’plamlari va ilmiy jurnallaida chop etilgan. Shuningdek «Topvoldi», «Qor ko’chkisi», «Monitor ortida» hikoyalari muallifi. 2022-yilda 16-27-may kunlari «Yangi O’zbekistonni o’zimiz, o’z qoʻllarimiz bilan bunyod etamiz!» respublika esselar tanlovi g’olibi.
Muxtorova Hafiza Ixtiyor qizi
Chet tillar fakulteti Ingliz tili va adabiyoti yo’nalishi 3-bosqich talabasi.
Uning ilmiy rahbari dotsent I. T. Rustamov bilan hammualliflikda «English for correspondence students of Pedagogical Institutes» nomli o’quv qo’llanmasi chop etildi. MDH doirasida Qozog’istonda bo’lib o’tgan «Лучший молодой ученый – 2021» xalqaro tanlovida «Teaching English to students with autism» nomli ilmiy maqolasi bilan ishtirok etib, faxrli 1-o’rinni egalladi va ko’krak nishoni va diplom bilan taqdirlandi.
Qovulov Jo’rabek Mo’min o’g’li
Tarix fakulteti Tarix va uni o’qitish metodikasi yo’nalishi 3-bosqich talabasi. Ilmiy rahbari tarix fanlari bo’yicha falsafa doktori PhD, dotsent F. Sh. Aqchayev.
Uning 10 dan ortiq ilmiy-uslubiy maqolalari respublika va xalqaro miqyosdagi konferensiya to’plamlari va ilmiy jurnallaida chop etilgan. Shuningdek uning «Jizzax vohasi aholisining urf-odatlari va an’analari» mavzusida olib borayotgan tadqiqot ishi diqqatga sazovordir. U tadqiqot ishi mavzusiga oid elektron darslik mobil ilovasini yaratgan. Shuningdek institutning «Zakovat» intellektual klubining yetakchisi hisoblanadi.

Студенты, получившие государственные именные стипендии и стипендии 2021-2022 гг.
Axмедова Машхура Худойберди кизи-является стипендиатом Президента Республики Узбекистн. Студентка 4 курса факультета иностранных языков. Научный руководитель – д.п.н., проф., академик АН Туран Р.Б.Арматов. Студентка участвовала в республиканских, международных олимпиадах, соревнованиях. Имеет более 30 научных работ, посвящённых роли интеллектуальных игр при подготовки будущих учителей английского языка. В 2021 году опубликовала монографию «Особые подходы к методике преподавания английского языка в системе высшего образования» в научном журнале.(Индия) | |
Муродкасимова Шодия Холмамат кизи—лауреат государственной стипендии имени Ислама Каримова. Студентка 4 курса факультета информатики и методики её преподавания. Научный руководитель Тангиров Х.Э. Девущка является автором более 15 статей, опубликованных в республиканских и международных сборниках научных конференций и журналах. А также является победителем республиканской олимпиады по компьютерной графике в 2020 году, лауреат премии “Jizzakh Pride-2021” и член Золотого фонда молодежи Джизакской области. | |
Махкамбаева Шахризода Хусан кизи-лауреат государственной стипендии имени Алишера Навои. Студентка 3 курса факультета дошкольного образования. Научный руководитель к.ф.д., проф. З.З.Яхшиева. Победитель международного конкурса «Лучший молодой ученый года 2021» среди стран СНГ (г. Нурсултан, 1 место). Победитель республиканского конкурса «Студент года 2020» в номинации «Лучший предприниматель года». Является автором более 10 научных статей, опубликованных в престижных международных журналах и газетах. | |
Мамарасулова Мукаддас Абдулкосим кизи-лауреат государственной стипендии имени Алишера Навои. Студентка 3 курса факультета иностранных языков. Научный руководитель С.В. Содикова. Автор около 20 научных статей, опубликованных в международных, научных журналах и конференциях. В 2022 году, с целью ознакомить мирового читателя с творчеством писателей своего региона, перевела рассказы известного писателя из Джизака Абдулкосима Мамарасулова на английский язык и издала их в виде книги в США. | |
Наврузова Елена Павловна- лауреат государственной стипендии имени Алишера Навои. Студентка 3 курса факультета русского языка и литературы. Научный руководитель – доцент кафедры русской литературы и методики её преподавания О.А.Ким. Автор более 20 научных и публицистических статей, опубликованных в международных научных журналах, газетах и конференциях. Также является автором рассказов «Топволди», «Лавина» и «За монитором», с которыми участвовала на международных конкурсах, где одержала победу и заняла 1 место (2021 г). Победитель областного конкурса «Лучший Студент года 2021» в номинации «Самый активный пропагандист». Победитель Республиканского конкурса сочинений «Построим Новый Узбекистан сами, своими руками» в номинации «Она тилим-жону дилим» 16-27 мая 2022 год. | |
Мухторова Хафиза Ихтиёр кизи- лауреат государственной стипендии имени Алишера Навои. Студентка 3 курса факультета иностранных языков. В соавторстве со своим научным руководителем, доцентом И.Т. Рустамовым издали учебник «Английский язык для заочно обучающихся в педагогических институтах». За свою научную работу «Преподавание английского языка для учащихся с синдромом аутизма» завоевала 1-е место в международном конкурсе «Лучший молодой студент – 2021», Казахстан, в рамках Содружества Независимых Государств. | |
Ковулов Журабек Мумин угли— лауреат государственной стипендии имени Алишера Навои. Студент 3 курса факультета истории и методики её преподавания. Научный руководитель – кандидат исторических наук, доцент Акчаев Ф.Ш. Автор более 10 научных статей, которые были опубликованы в республиканских и международных научных журналах. Заслуживает внимания и его исследовательская работа «Обычаи и традиции народов Джизакского оазиса». Журабек Ковулов разработал мобильное приложение электронного учебника по своей исследовательской теме. Он также является лидером интеллектуального клуба «Заковат» при ДжГПИ |