Universitetga Silk Road Research Academy asoschisi, Professor Azamat Akbarov tashrif buyurdi. Professor Azamat Akbarov universitet rektori Sh.S.Sharipov bilan uchrashuv chog‘ida tashrifidan ko‘zlangan maqsadlarga to‘xtalib o‘tdi.
Tashrifdan maqsad o‘zaro hamkorlikni yo‘lga qo‘yish orqali kelgusida rivojlangan xorijiy davlatlarning eng ilg‘or tajribasini o‘rgangan hamda universitetning mutaxassislarga bo‘lgan talabidan kelib chiqqan holda o‘quv rejalari, fan dasturlari, o‘quv adabiyotlari, shu jumladan o‘quv-metodik komplekslarni xalqaro standartlar asosida, zamonaviy, mutlaqo yangi talablar asosida ishlab chiqilishi va bosqichma-bosqich joriy etilishini tashkil qilishni o‘zaro hamkorlikda amalga oshirish kabi masalalar muhokama qilindi.
Tomonlar o‘zaro hamkorlikning kelgusidagi rejalarini muhokama qilishdi. O‘zaro muloqot jarayonida universitetning ta’lim yo‘nalishlarida zamonaviy axborot-kommunikatsion texnologiyalari asosida ilmiy-tadqiqot ishlarini hamkorlikda bajarish va qo‘llash, hamkorlikda konferensiya, forumlar, simpozium va seminarlar o‘tkazish, universitet o‘qituvchilarining markazda amaliy tadqiqotlar o‘tkazishiga sharoit yaratib berish, professor-o‘qituvchilarning amalga oshiradigan ilmiy-tadqiqotlarini tijoratlashtirishda hamkorlik qilish, shu bilan birga, taklif va mulohazalarni o‘rganib har bir yo‘nalish bilan alohida hamkorlik tashkil etishga kelishib olindi.

The founder of the Silk Road Research Academy, Professor Azamat Akbarov, met with the rector.
The founder of the Silk Road Research Academy, Professor Azamat Akbarov, visited the university. During a meeting with the university rector, Sh.S.Sharipov, Professor Azamat Akbarov touched upon the goals of his visit.
The purpose of the visit was to establish mutual cooperation, to study the best practices of developed foreign countries in the future, and to discuss the organization of the development and gradual implementation of curricula, subject programs, educational literature, including educational and methodological complexes based on international standards and modern, completely new requirements, based on the university’s demand for specialists.
The parties discussed future plans for cooperation. During the meeting, it was agreed to jointly carry out and apply research work based on modern information and communication technologies in the educational areas of the university, jointly hold conferences, forums, symposiums and seminars, create conditions for university teachers to conduct applied research at the center, cooperate in commercializing research conducted by professors and teachers, and at the same time, study proposals and feedback and establish separate cooperation with each area.