Jizzax davlat pedagogika universiteti rektori musiqiy ta’lim yo‘nalishi talabalari bilan ochiq muloqot o‘tkazdi. Uchrashuv talabalarning hisobot konserti bilan boshlanib, orkestr, milliy cholg‘ular, fortepiano va xor ijrolari katta taassurot qoldirdi.
Rektor ijrolarga yuqori baho berib, may oyida “Talabalar bahori” festivalini o‘tkazish hamda chorshanba kunini “Musiqiy ta’lim kuni” deb e’lon qilishni ta’kidladi.
Shu bilan birga, talabalar tomonidan bildirilgan takliflar asosida alohida mashg‘ulot xonalarini ajratish, cholg‘ular bilan ta’minlash masalalari qo‘llab-quvvatlandi.
Muloqotdan so‘ng rektor va mas’ullar ishtirokida yo‘nalish infratuzilmasi ham o‘rganilib, auditoriya va mashg‘ulot xonalari ko‘zdan kechirildi.
Aniqlangan masalalar yuzasidan tavsiyalar berilib, mas’ullarga tegishli topshiriqlar yuklatildi hamda talabalar va professor-o‘qituvchilar uchun qulay va zamonaviy ta’lim muhitini yaratish bo‘yicha amaliy choralar belgilandi.

Ректор Джизакского государственного педагогического университета провел открытый диалог со студентами направления «Музыкальное образование». Встреча началась с отчетного концерта студентов, на котором большое впечатление оставили выступления оркестра, исполнителей на национальных инструментах, фортепиано и хора.
Ректор дал высокую оценку выступлениям и предложил провести в мае фестиваль «Студенческая весна», а также объявить среду «Днём музыкального образования».
Вместе с тем, на основе предложений, высказанных студентами, были поддержаны вопросы выделения отдельных аудиторий и обеспечения их музыкальными инструментами.
После беседы ректор и ответственные лица ознакомились с инфраструктурой направления, осмотрев аудитории и учебные аудитории.
По выявленным вопросам даны рекомендации, ответственным лицам даны соответствующие поручения, а также определены практические меры по созданию комфортной и современной образовательной среды для студентов и профессорско-преподавательского состава.