Jizzax davlat pedagogika universiteti 10.00.01 – O‘zbek tili va 10.00.02 – O‘zbek adabiyoti ixtisosliklari bo‘yicha ilmiy seminar yig‘ilishi 2025-yil 27-sentyabr kuni soat 9.00 da  Filologiya fakultetida  bo‘lib o‘tadi.
Yig‘ilish kun tartibida Saidova Rizvon Mustofo qizining 10.00.02 –O‘zbek adabiyoti ixtisosligi bo‘yicha “Adabiy ta’sir muammolarining tadqiqi: Abdulla Qodiriy, Abdulla Qahhor, Asqad Muxtor, Tog‘ay Murod ijodi misolida”   mavzusidagi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi muhokamasi.

Заседание научного семинара по специальностям 10.00.01 — Узбекский язык и 10.00.02 — Узбекская литература Джизакского государственного педагогического университета состоится 27 сентября 2025 года в 9:00 на филологическом факультете.
В повестке дня заседания — обсуждение диссертации Саидовой Ризвон Мустофо кизи на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам на тему «Исследование проблем литературного влияния на примере творчества Абдуллы Кадыри, Абдуллы Каххара, Аскада Мухтара и Тогая Мурода» по специальности 10.00.02 — Узбекская литература.