«Ma’rifat ulashib» loyihasi yoshlarni o‘z safiga chorlamoqda.
JDPUda o‘tkazilgan navbatdagi tadbirga universitet rektoriga biriktirilgan uyushmagan yoshlar, mahalla faollari, maktab o‘quvchilari hamda talaba yoshlar taklif etildi.
Universitet ijodkor yoshlari tomondan tashkil etilgan badiiy musiqiy kechada Vatanga muhabbat, sevgi-sadoqat, jasurlik, mehnatsevarlik, odamiylik haqida kuylandi. Musiqiy kechada so‘zga chiqqanlar yoshlarni bilim olishga, yurt taraqqiyoti uchun munosib kadrlar bo‘lib yetishishga chaqirishdi. Talabalar o‘zlarining sho‘x qo‘shiqlari va go‘zal raqslari., sahnaviy ko‘rinishlari bilan yig‘ilganlarni xushnud etishdi
– “Ma’rifat ulashib” loyihasi butun respublikamizda amalga oshirilyapti, – dedi universitetning yoshlar bilan ishlash, ma’naviyat va ma’rifat masalalari bo‘yicha birinchi prorektor S.Nazarqosimov – Ushbu loyiha asosida bugungi kungacha ham oliygohda “Zakovat” intellektual o‘yinlari, “Munozara” debat bellashuvlari, “Mushoira” va adiblarning hayotiga bag‘ishlangan tadbirlar o‘tkazdik. Shu kungacha talabalarimiz bir qancha taniqli adiblarimiz bilan uchrashdi. Bugungi tadbirga universitet rektoriga biriktirilgan uyushmagan yoshlar, mahalla faollari va aynan JDPUga biriktirilgan maktablarning o‘quvchi yoshlari ham taklif etilgan. Tadbir davomida faol yoshlarni taqdirlashga harakat qildik. Rejamizda bu kabi tanlov va tadbirlarni faqatgina shahar markazida emas, bizga biriktirilgan chekka hududlardagi maktablarda ham o‘tkazish, o‘ylaymanki, bu kabi tadbirlar olis qishloqlardagi iste’dodli yoshlarning kashf etilishiga xizmat qiladi.

Unorganized youth attached to the rector of the university, neighborhood activists, schoolchildren and student youth were invited to the next event held at JSPU.
At the artistic musical evening organized by the creative youth of the university, songs were sung about love for the Motherland, love-loyalty, courage, hard work, and humanity. Speakers at the musical evening called on young people to learn and become worthy personnel for the development of the country. Students entertained the audience with their lively songs and beautiful dances and stage performances.
– The “Sharing Enlightenment” project is being implemented throughout our republic, said S. Nazargosimov, the university’s first vice-rector for work with youth, spirituality and enlightenment. Based on this project, we have held “Zakovat” intellectual games, “Munozara” debating competitions, “Mushoira” and events dedicated to the life of writers at the university. Until now, our students have met with a number of famous writers. Unorganized youth attached to the university rector, neighborhood activists and students of schools attached to JSPU were also invited to today’s event. During the event, we tried to reward active young people. We plan to hold such contests and events not only in the city center, but also in schools in remote areas attached to us. I think that such events will serve to discover talented young people in remote villages.