Jizzax davlat pedagogika universiteti Filologiya fakultetida “Rahbar va yoshlar uchrashuvi” bo‘lib o‘tdi. Unda O‘zbekiston Respublikasi IIV huzuridagi Migratsiya va personallashtirish departamenti boshlig‘i polkovnik U.Sh. Toshxo‘jayev, Jizzax viloyati IIB huzuridagi Migratsiya va personallashtirish bo‘limi boshlig‘i polkovnik D.O. Norchayev, fakultet rahbariyati, tyutorlar hamda talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida xorijga chiqish tartiblari, biometrik pasport olish va rasmiylashtirish jarayonlari, migratsiya sohasidagi amaldagi tartiblar hamda yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar haqida ma’lumotlar berildi.
Tadbir ochiq muloqot shaklida davom etib, talaba-yoshlar tomonidan berilgan savollarga mutasaddilar tomonidan batafsil javob qaytarildi.

На филологическом факультете Джизакского государственного педагогического университета прошла встреча «Руководитель и молодёжь». В ней приняли участие начальник Департамента миграции и оформления гражданства при МВД Республики Узбекистан полковник У.Ш.Ташходжаев, начальник Отдела миграции и оформления гражданства при УВД Джизакской области полковник Д.О.Норчаев, руководство факультета, тьюторы и студенческая молодёжь.
В ходе встречи была представлена информация о процедурах выезда за границу, процессах получения и оформления биометрических паспортов, действующих процедурах в сфере миграции и возможностях, создаваемых для молодежи.
Мероприятие продолжилось в форме открытого диалога, ответственные лица дали подробные ответы на вопросы студентов.