JDPUda tabaqalashtirilgan (super) to‘lov-kontrakt miqdorlari:
2025/2026-o‘quv yili qabuli uchun 56.7 va undan yuqori ball to‘plagan, lekin qabul chizig‘iga 4,05 balldan ko‘p yetmagan abituriyentlarga tabaqalashtirilgan (super) to‘lov-kontraktning miqdorlari belgilandi.
Abituriyentning to‘plagan baliga nisbatan 4 baravardan (Davolash ishi yo‘nalishi 20 baravar) etib etib belgilandi.
IZOH: qabul chegaralariga 4,05 ballgacha yetmagan abituriyentlar uchun tabaqalashtirilgan (super) to‘lov-kontrakt miqdori Vazirlar Mahkamasining 578-son qarori (13.09.2025) bilan tasdiqlangan Nizom asosida quyidagicha belgilangan.
➖ 1,05 ballgacha yetmagan abituriyentlar uchun — bazaviy to‘lov-kontrakt miqdorining 1,5 barobari;
➖ 1,06 balldan 2,05 ballgacha yetmagan abituriyentlar uchun — bazaviy to‘lov-kontrakt miqdorining 2,0 barobari;
➖ 2,06 balldan 3,05 ballgacha yetmagan abituriyentlar uchun — bazaviy to‘lov-kontrakt miqdorining 2,5 barobari;
➖ 3,06 balldan 4,05 ballgacha yetmagan abituriyentlar uchun — bazaviy to‘lov-kontrakt miqdorining 3,0 barobari.
Shuningdek, 56.7 balldan kam ball to‘plagan abituriyentlar uchun tabaqalashtirilgan (super) to‘lov-kontrakt asosida o‘qishga qabul qilinmasligini ma’lum qilamiz.

Размеры дифференцированной (повышенной) оплаты по контракту в ДжГПУ:
Для абитуриентов, набравших 56,7 и более баллов на вступительных экзаменах 2025/2026 учебного года, но не достигших проходного балла более чем на 4,05 балла, установлены размеры дифференцированного (супер) платного контракта.
Стоимость контракта установлена в 4-кратном размере от набранных баллов абитуриента (для направления «Лечебное дело» — в 20-кратном размере).
ПРИМЕЧАНИЕ: для абитуриентов, набравших до 4,05 баллов ниже порогового значения приема, размер дифференцированного (супер) контракта установлен следующим образом в соответствии с Положением, утвержденным постановлением Кабинета Министров №578 (13.09.2025).
➖ Для абитуриентов, набравших до 1,05 балла — 1,5-кратный размер базовой платы за обучение;
➖ Для абитуриентов, набравших от 1,06 до 2,05 балла — 2,0-кратный размер базовой платы за обучение;
➖ Для абитуриентов, набравших от 2,06 до 3,05 балла — 2,5-кратный размер базовой платы за обучение;
➖ Для абитуриентов, набравших от 3,06 до 4,05 балла — 3,0-кратный размер базовой платы за обучение.
Также сообщаем, что абитуриенты, набравшие менее 56,7 балла, не будут приняты на обучение на основе дифференцированного (супер) платного контракта.