Олий ва ўрта махсус таълим вазирлигининг 2019 йил 13 сентябрдаги 87-03-3450-сонли хати асосида Абдулла Қодирий номидаги Жиззах давлат педагогика институти 2020 йил учун қуйидаги ихтисосликлар бўйича таянч докторантура (PhD) институтига ва мустақил изланувчиликка қабул эълон қилади:
-02.00.02 – Аналитик кимё;
-03.00.05-  Ботаника;
–07.00.01Ўзбекистон тарихи
-09.00.04-  Ижтимоий фалсафа.
–07.00.05Археология
–10.00.02-Ўзбек адабиёти
–10.00.04-Европа мамлакатлари тили ва адабиёти
–13.00.01Педагогика назарияси. Педагогик таълимотлар тарихи
Таянч докторантура (PhD)  институтида ўқиш истагида бўлганлар
қабул комиссиясига қуйидаги ҳужжатларни тақдим этадилар:
институт ректори номига ариза;
• қисқача биографик маълумотнома;
• меҳнат дафтарчасининг белгиланган тартибда тасдиқланган нусхаси (ишлаётган талабгорлар учун);
• олий таълим муассасаси магистратураси дипломи ёки клиник ординатурани тугатганлик (тиббиёт фанлари учун), олий маълумот (мутахассислик дастурлари бўйича) тўғрисидаги диплом нусхаси;
• нашр этилган илмий ишлар рўйхати, шунингдек уларнинг нусхалари: фалсафа доктори (PhD) илмий даражасини олиш учун диссертация тадқиқоти асосини ташкил қилиши мумкин бўлган илмий натижалар, шу жумладан илмий журналларда чоп этилган камида битта мақола ҳамда тегишли йўналишлар бўйича иккитадан кам бўлмаган илмий ишлар тўпламларига киритилган маъруза тезислари;
• Ўзбекистон Республикаси Президенти давлат стипендияси соҳиблари тегишли хужжат нусхасини тақдим этадилар;
• Таянч докторантурада ўқиш учун талабгорлар мутахассислик ва чет тили (таълимнинг олдинги даражаларида ўрганилган хорижий тил) бўйича кириш имтиҳонлари топширадилар. Талабгорларда IELTS (ўртача балл камида 5,5), TOEFL (PBT) (567 баллдан кам бўлмаган), TOEFL (iBT) (87 баллдан кам бўлмаган), CEFR (В2 даражадан паст бўлмаган) бўйича тасдиқловчи амалдаги халқаро малака сертификатлари мавжуд бўлганда чет тилидан топшириладиган имтиҳонлардан озод этилади;
Мустақил изланувчиликка  ўқиш истагида бўлганлар
• институт ректори номига ариза;
• фалсафа доктори (PhD) илмий даражасини олиш учун мустақил изланувчи сифатида расмийлаштириш учун магистрлик ёки клиник ординатура(тиббиёт фанлари учун), олий маълумот (мутахассислик дастурлари бўйича) тўғрисидаги диплом нусхаси;
• меҳнат дафтарчасининг белгиланган тартибда тасдиқланган нусхаси;
• илмий ишлар рўйхати, шунингдек уларнинг нусхаси;
• иш жойидан тавсифнома;
Ҳужжатлар 15 сентябрдан 15 октябргача қабул қилинади.
Мурожаат учун манзил: Жиззах шаҳри, Ш.Рашидов кўчаси, Жиззах Давлат педагогика институти ректорат биноси, 1-қават, илмий бўлим. тел.+998977165882

На основании письма Министерства Высшего и средне-специального образования Республики Узбекистан № 87-03-3450 от 13 сентября 2019 года, Джизакский Государственный Педагогический Институт имени Абдуллы Кадыри объявляет о приеме в Институт базовой докторантуры (PhD) и проведении независимых исследований в 2020 году по следующим специальностям:
-02.00.02 — аналитическая химия;
-03.00.05 — ботаника;
-07.00.01 — история Узбекистана;
-09.00.04 — социальная философия;
-07.00.05 — археология;
-10.00.02 — узбекская литература;
-10.00.04 — язык и литература европейских стран;
-13.00.01 — педагогическая теория. История педагогических учений.
Желающие обучаться в институте докторантуры (PhD) должны предоставить следующие документы в приемную комиссию:
— заявление на имя ректора института;
— краткая биографическая справка;
— надлежащим образом заверенная копия трудовой книжки (для работающих кандидатов);
— копия степени магистра из высшего учебного заведения или диплом   клинической ординатуры (для медицинских наук), высшего образования (для специальных программ)
— список опубликованных научных работ, а также их копии, научные результаты которых могут послужить основой диссертационного исследования для получения степени доктора философии (PhD), включая, по крайней мере одну статью, опубликованную в научных журналах, и по крайней мере  два сборника научных работ в соответствующих областях, лекционные тезисы;
— обладатели государственной стипендии Президента Республики Узбекистан представляют копию соответствующего документа;
— обладатели государственных стипендий Президента Республики Узбекистан представляют копию соответствующего документа;
— поступающие сдают вступительные экзамены по своей специальности и иностранному языку (изученному на предыдущих уровнях образования), те, кто имеет действующий международный квалификационный сертификат в IELTS (средний балл не менее 5,5), TOEFL (PBT) (не менее 567 баллов), TOEFL (iBT) (не менее 87      баллов), CEFR (не менее V2), освобождены от сдачи экзамена по иностранному языку;
Желающие обучаться в целях самостоятельных исследований, должны предоставить следующие документы в приемную комиссию:
— заявление ректору института;
— краткая автобиография;
— копия магистерской или клинической резидентуры (для медицинских наук), высшего образования (для специальных программ) для регистрации в качестве независимого кандидата на степень доктора философии (PhD);
— надлежащим образом заверенная копия истории трудоустройства;
— список научных работ, а также их копии;
— характеристика с места работы.
Заявки принимаются с 15 сентября по 15 октября.
Адрес: город Джизак, улица Ш. Рашидова, здание ректората Джизакского Государственного Педагогического Института,