“Huquq bilimdonlari” respublika bilimlar bellashuvi bo’lib o’tadi!
✅9-dekabr “Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurash kuni” kuni munosabati bilan Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Talaba va o‘quvchilarning ijtimoiy faolligini oshirish markazi tomonidan 2025-yil noyabr-dekabr oylari davomida tashkil etiladi.
❗️Bellashuv 3 bosqichda tashkil etiladi.
✅Tanlov g‘oliblari Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi tomonidan diplom va quyidagi miqdorda pul mukofotlari bilan taqdirlanadi.
🔵1-o‘rin – 6 million so‘m;
🔵2-o‘rin – 5 million so‘m;
🔵3-o‘rin – 4 million so‘m;
➡️Tanlov nizomi bilan tanishish (https://drive.google.com/file/d/1z3f9N4eKqa_84mAYROubHNmrF44kV40a/view?usp=sharing)
Ushbu tanlovning amaldagi respublika chempioni JDPU Tarix fakulteti 4-bosqich talabasi Normuratov Jamshid hisoblanadi.
Aziz talaba-yoshlar, tanlovda faol ishtirok eting, korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha bilimlaringizni sinovdan o‘tkazing va g‘oliblar qatoridan joy egallang.

Состоится республиканский конкурс знаний «Знатоки права»!
✅9 декабря в связи с Международным днем борьбы с коррупцией Центром повышения социальной активности студентов и учащихся при Министерстве высшего образования, науки и инноваций будут организованы мероприятия в течение ноября-декабря 2025 года.
❗️Состязание будет организовано в 3 этапа.
✅ Победители конкурса награждаются дипломом Министерства высшего образования, науки и инноваций и денежными призами в следующем размере.
🔵1-место – 6 миллионов сумов;
🔵2-место – 5 миллионов сумов;
🔵3-место – 4 миллионов сумов;
➡️Ознакомиться с Положением о конкурсе можно (https://drive.google.com/file/d/1z3f9N4eKqa_84mAYROubHNmrF44kV40a/view?usp=sharing)
Действующим чемпионом республики этого конкурса является студент 4-го курса факультета истории ДжГПУ Нормуратов Джамшид.
Дорогие студенты, примите активное участие в конкурсе, проверьте свои знания по борьбе с коррупцией и займите место среди победителей.