Yaxshiliqov Sanjar To’yli o’g’li
• Quacquarelli Symonds (QS), Times Higher Education (THE), Round University Ranking (RUR) va boshqa bir qator nufuzli xalqaro rayting agentliklari bilan hamkorlikni yo’lga qo’yish va rivojlantirish.
• Nufuzli xalqaro reytinglar agentliklarining qanday yo’nalish asosida ish olib borishini o’rganish. JDPU ga yo’nalish jihatidan mos keladigan agentliklar bilan hamkorlikni yo’lga qo’ygan holda shu reytinglarda yaxshi natijaga erishish uchun universitetning “Yo’l xaritasini” ishlab chiqish.
• Universitetni nufuzli xalqaro reytinglar ro’yxatiga kiritishga tayyorlash uchun chora-tadbirlar rejalarini ishlab chiqish
• Nufuzli xalqaro reyting web sahifalarida universitet rasmiy profillarini ochish.
• Xalqaro reyting kompaniyalari uchun universitet ma’lumotlarini to’plash, tahlil qilish va talab qilingan ma’lumotlarni taqdim qilish. Ma’lumotlar bazasini shakllantirish uchun takliflar berish va tashabbus ko’rsatish.
• Taqdim qilingan ma’lumotlarni doimiy yangilab turish hamda reyting kompaniyalaridagi ma’lumotlarga solishtirish va zaruriy hollarda yangilangan ma’lumotlarni reyting agentliklariga taqdim qilish.
• Nufuzli xalqaro reyting agentliklari tomonidan tan olingan jurnallar bilan aloqalar o’rnatish.
• Universitet ilmiy xodimlari tomonidan xalqaro tan olingan jurnallarda chop etilgan maqolalar statistikasini o’rganish, tahlil qilish va xalqaro reyting kompaniyalariga taqdim qilish.
• Universitet fakultet va kafedralariga Xalqaro reyting agentligi haqida ma’lumot yetkazish va bu orqali reytingda yuqorilash uchun ularning faolliklaridan foydalanish.
• Universitet reytingida fakultet va kafedralarining tutgan o’rnini aniqlash.
• Xalqaro reyting agentliklari tomonidan tashkil qilingan turli xil webinar, seminar va konferensiyalarda faol qatnashish.

Telephone: +(99895) 095 53 30
• Establishing and developing cooperation with Quacquarelli Symonds (QS), Times Higher Education (THE), Round University Ranking (RUR) and a number of other prestigious international rating agencies.
• To study the way in which reputable international rating agencies operate. Develop a “Roadmap” for the university to achieve better results in these rankings by establishing cooperation with agencies aligned with JDPU in terms of direction.
• Development of action plans to prepare the university for inclusion in the list of prestigious international ratings
• Open university official profiles on authoritative international ranking web pages.
• Collecting, analyzing and providing required information on university data for international rating companies. Making suggestions and taking the initiative to create a database.
• Constantly update the provided information and compare it with the information from the rating companies and, if necessary, provide the updated information to the rating agencies.
• Establishing relations with magazines recognized by prestigious international rating agencies.
• Research, analysis and presentation of statistics of articles published by university researchers in internationally recognized journals to international rating companies.
• Providing information about the International Rating Agency to the faculties and departments of the university and using their activities to increase the rating.
• Determining the position of faculties and departments in the ranking of the university.
• Active participation in various webinars, seminars and conferences organized by international rating agencies.