Faoliyati: 2024-yil oktabrdan
Fakultet professor va o’qituvchilar tomonidan 5 ta darslik, 12 ta o’quv qo’llanma, 10 ta monografiyalarni nashrdan chiqargan hamda 8 ta patent qo’lga kiritgan. Fizika va texnologik ta’lim fakultetida “Tikuvchilik va dizayn”, “Pazandalik”, “Mohir qo’llar”, “Yosh rassomlar», «Ranglar jilosi», «Nafis san’at», “Yosh musavvirlar”, “Fizika fani olimpiadachilari ”, “Kyure qizlari” (to’garak a’zolari 10 dan ortiq ilmiy maqolalari bilan konferensiyalarda ishtirok etishgan) kabi to’garaklar mavjud. Ta’lim yo’nalishida yoshlar ma’naviyatini yuksaltirish va ularni bo’sh vaqtlarini mazmunli o’tkazishni tashkil etish yuzasidan fakultetda muntazam ravishda ota-onalar bilan suhbat tashkillashtiriladi. Talabalar ijtimoiy holati bo’yicha so’rovnomalar o’tkazilib kelinmoqda. 19.04.2022-yil sanasida xotin-qizlar uchun alohida “Qizlarda muomala madaniyati” mavzularida davra suhbatlari uyushtirildi.
Shu kungacha fakultet talabalari ko’plab yutuqlarga erishib kelmoqda. 1 nafar Abdaminov Abror O’zbekiston bakalavrlari uchun ta’sis etilgan “Islom Karimov” nomidagi davlat stipendiyasi sohibi, dizayn yo’nalishi 2-bosqich talabasi Rahmatova Shahlo “NAFOSAT-2021” – ko’rik tanlovi Respublika bosqichida g’olib, Begimqulova Navbahor «WorldSkills Uzbekistan – 2022» Ishchi kasblari bo’yicha milliy chempionatda 1-o’rinni egalladi.

доц. Содиков Хамид Махмудович
Факультет был основан в 1974 году. На факультете работают 57 преподавателей. Среди них работают 1 доктор наук, 8 кандидатов наук, 6 доцентов. В настоящее время на факультете обучаются 985 бакалавров и 28 магистров.
Профессора и преподаватели факультета издали 5 учебников, 12 учебных пособий, 10 монографий и получили 8 патентов. На факультете действуют такие кружки, как «Шитье и дизайн», «Кулинария», «Умелые руки», «Юные художники», «Блеск красок», «Изобразительное искусство», «Юные художники», «Олимпиады по физике», «девушки Кюри» (члены кружка участвовали в конференции с более чем 10 научными статьями). В целях поднятия морального духа молодежи и организации содержательного досуга на факультете регулярно организуются беседы с родителями. Проводится анкетирование о социальном статусе студентов. 19 апреля 2022 года были организованы отдельные круглые столы для женщин на тему «Культура общения девушек».
До сегодняшнего дня студенты факультета добились многих успехов. 1 Абдаминов Аброр, обладатель государственной стипендии «Ислам Каримов», учрежденной для магистрантов Узбекистана, студентка 2 ступени дизайна Рахматова Шахло, победительница конкурса NAFOSAT-2021 на республиканском этапе, Бегимкулова Навбахор «WorldSkills Uzbekistan — 2022» заняла 1 место в национальном чемпионате рабочих профессий.